עבודה בקנדה

עבודה בקנדה

בין אם אתם אחרי צבא או סתם מחפשים הרפתקה שתסחף אתכם – עבודה בחו"ל יכולה להיות הפתרון המושלם. שילוב של הנאה עם עסקים, היכרות עם צעירים מכל קצוות תבל ואפילו הזדמנות לרילוקיישן לצמיתות… אבל רגע לפני שאתם אורזים מזוודה – הנה כמה דברים שאתם חייבים לדעת, כדי לעשות את זה כמו שצריך.

 

למה דווקא קנדה?

קנדה נחשבת לאחד היעדים הפופולריים ביותר בקרב צעירים מישראל המחפשים עבודה בחו"ל, בזכות היותה מדינה יפהפיה עם אטרקציות נהדרות, המקומיים מסבירי פנים, האווירה סופר ליברלית, הפשיעה נמוכה וגם מבחינה בירוקרטית היא נחשבת נוחה ומזמינה עבור מהגרים.

למעשה, קנדה לא רק נוחה אלא ממש מזמינה אליה עובדים זרים ואנשי עסקים, עם פרסום רשימת מקצועות מבוקשים והצעות עבודה אטרקטיביות, חלקן ללא ניסיון או הכשרה מוקדמת, כך שאם אתם מחפשים עבודה לישראלים בקנדה – תופתעו לגלות שלל הזדמנויות בתנאים נוחים.

 

עבודה חוקית בקנדה

מבחינה בירוקרטית, קנדה נוחה לעומת מדינות אחרות, אך יש אישורים פורמליים שתזדקקו להם על מנת לעשות את התהליך בצורה נכונה. החדשות הטובות הן כאמור שמדובר בתהליך ידידותי ובסופו תקבלו אשרת עבודה ובהמשך, אם תעמדו בתנאים נוספים, תוכלו לקבל מעמד תושבות קבע.

על קצה המזלג – לעבודה חוקית בקנדה, צריך לקבל אישור עבודה באמצעות הגשת בקשה מסודרת על ידי מעסיק או חברה קנדית המבקשת את שירותכם. בנוסף, ישנם אישורים נוספים שתידרשו להציג וכמה תנאי סף שתצטרכו לעמוד בהם. לפרטים נוספים ועזרה בתהליך, צוות pjobs ישמח לסייע לכם.

 

ויזת תייר

ויזת תייר תאפשר לכם כניסה לקנדה לתקופה שאיננה עולה על 6 חודשים. חשוב לשים לב שאם אתם מחפשים עבודה בקנדה ויזה זו לבדה, איננה מספיקה. בכל אופן, אמנם ישראלים מקבלים אותה אוטומטית אך היא מותנית במילוי טופס ETA אלקטרוני ומענה על כמה שאלות בביקורת הגבולות.

 

אשרת עבודה

בין אם אתם מחפשים עבודה בעגלות בקנדה או כל עבודה אחרת, יש צורך באישור עבודה וישנם כמה סוגים של אישורים כאלה (לרבות אשרת זמנית), בהתאם לסוג  ומשך העבודה, וכמובן המעסיק וכיו"ב.

על מנת לקבל את האישור יש להמציא טופס בקשה מתאים (LMIA) על ידי חברה מקומית שמעוניינת בשירותכם, לרבות ציון הסיבה מדוע עובד זר נחוץ על מנת לאייש את התפקיד. טופס זה מגישים ל- HRSDC(משרדי כוח האדם הקנדיים) ולאחר מכן ניתן להגיש בקשה לויזת עבודה, דרך שגרירות קנדה בישראל.

לחילופין, אם אתם מוצאים עבודה לישראלים בקנדה באחד המקצועות המבוקשים על ידי המדינה (רפואה, הייטק וכד'), יספיק ראיון בשגרירות קנדה.

 

הצהרה אישית

בנוסף לאישורים הדרושים והוכחת עבודה ממתינה בקנדה, יש צורך להצהיר (ולהוכיח) בין היתר כי:

  • יש בידכם יכולת כלכלית לממן את השהייה, לרבות שכ"ד וכיו"ב.
  • אין לכם כוונה לשהות בקנדה לתקופה העולה על משך העסקתכם.
  • בריאותכם תקינה ואינכם מהגרים על מנת לקבל טיפול רפואי.
  • גיליון הרשעות (עבר פלילי) נקי.

 

עבודה לא חוקית 

אין סיבה אמיתית לעבוד בקנדה בצורה לא חוקית, אך יש לא מעט שמחפשים עבודה בקנדה ועושים זאת. הסכנה היא גירוש, עיצומים כספיים, שלילת ויזת תייר ועוד. עם זאת, חשוב לציין כי אם תעבדו באזור נידח, הסיכוי להיתפס הוא קטן אך לא תוכלו לעבוד בצורה מסודרת, כך שאף אחד לא ידאג לכם במקרה בו לא תקבלו שכר, תיפצעו או שאר מרעין בישין… ולכן, אנחנו ב-pjobs אומרים – חבל לקחת סיכון.

 

עבודה בקנדה – יתרונות

עבודה לצעירים בקנדה טומנת בחובה יתרונות רבים, הנה כמה מהם:

  • בירוקרטיה מעטה יחסית, מדיניות הגירה נוחה ותנאים נוחים גם למי שאינם תושבי קבע.
  • רמת החיים בה גבוהה, בין היתר הודות לשטחה העצום אשר וכמות אוכלוסייה מעטה יחסית. התוצאה – פחות פקקים, פשיעה נמוכה, כלכלה יציבה ואווירה רגועה.
  • בקנדה יש לא מעט קהילות יהודיות משגשגות, כך שאמנם מדובר במרחק רב מבחינת שעות טיסה, אך בהחלט ניתן למצוא מקום בו תרגישו בבית.
  • שעות העבודה נוחות יחסית ולרב לא מתחילות לפני 9 בבוקר.

 

עבודה בקנדה – חסרונות

בין אם אתם מחפשים עבודה בעגלות בקנדה או שדווקא חברות ההייטק מהוות את מוקד המשיכה שלכם, החסרונות של עבודה בקנדה מתגמדים לעומת היתרונות. ובכל זאת – אם אנחנו חייבים לבחור חסרון בולט, הרי שפערי מזג האוויר בין ישראל הלוהטת לקנדה הקרירה, יכולים להיות "דיל ברייקר" עבור אנשים מסוימים.

חודשי החורף בקנדה הרבה יותר קרים ממה שאנחנו מכירים ורגילים, אך בהחלט ניתן להתמקם באזור מעט פחות קר (בקיצור – לא מושלג), כמו למשל ונקובר, שם יורד שלג לעתים רחוקות יחסית.

 

עבודה לישראלים בקנדה

מבחינת עבודה לצעירים בקנדה, יש לא מעט מקצועות מבוקשים והצעות אטרקטיביות, חלקן ללא ניסיון או ידע קודם, כמו למשל עבודה בעגלות בקנדה – מה שנחשב לאחת ההזדמנויות המצוינות עבור צעירים, מי שאין לו ניסיון וכל מי שיש לו כשרון במכירות ורוצה להרוויח סכומי כסף נאים בזמן לא רב. מה מוכרים? בעיקר קוסמטיקה, אבל לא רק – ציורי שמן, צעצועים, סיגריות אלקטרוניות ועוד.

היתרון בתחום העגלות, כמו גם בענפי מכירות נוספים בקנדה, הוא האפשרות להרוויח על בסיס עמלות, כך שככל שתמכרו יותר ותצטיינו בעבודה, תתוגמלו בהתאם ותוכלו להרוויח אלפי דולרים בחודש.

מקצועות מבוקשים נוספים – מקצועות רפואה וסיעוד, הייטק והנדסה, עבודות בניין והובלות, טיפול בילדים, אבטחה (יתרונות למסיימי שירות קרבי), מנעולנות, נהגים ועוד.

 

לסיכום, אם מדברים על "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" – קנדה בהכרח מתאימה להגדרה והיחס שלה כלפי מהגרים ועובדים זרים, הופך אותה לאחד היעדים הכי מומלצים בקרב מי שמחפש עבודה בחו"ל ולא רוצה להיתקל בבירוקרטיה מסובכת.

מידע נוסף

שתפו אותנו

מעוניינים לעבוד בחו''ל?
השאירו את הפרטים שלכם,
ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

עבודה בדובאי

עבודה באוסטרליה

עבודה באירופה

עבודה בעגלות

עבודות בחו״ל

שאלות תשובות